TAM ARA vznikla z touhy po krásném a nadčasovém oblečení. Za značkou stojí Tamara Bodnárová, která začala svou kariéru v bankovnictví. Po letech snažení o nalezení nejvhodnějšího oblečení do práce se rozhodla založit vlastní značku a pomoct tak i dalším ženám cítit se dobře a pohodlně ve své "pracovní uniformě". Volný čas je ovšem neméně důležitý, proto pod značkou vznikají i modely na běžné nošení ve stylu Urban Chic.

Našich 10 základních hodnot

Vy, zákazníci - chceme, aby si ženy samy sebe začaly víc vážit. Prostřednictvím naší práce chceme vidět více sebevědomých žen na naších ulicích, proto i naše motto DARE TO BE YOURSELF.

Materiál - pracujeme pouze s přírodními materiály, protože věříme, že mají lepší vlastnosti než ty umělé. V kolekcích najdete modely z vlny, kašmíru, balvny, lnu nebo hedvábí. Některé kousky jsou vyrobeny z viskózy nebo z látky s přidaným elastanem pro lepší pohodlí.

Specializace na vlnu - je naší vášní. Vlnou vše začalo a naším cílem je přinášet kvalitní vlněné oblečení bez ohledu na sezónu nebo trendy. Myslíme si, že vědomosti jsou základ, proto se také snažíme naše zákazníky a fanoušky ve vlně vzdělávat.

Minimalismus - naše modely jsou nadčasové. Vyniknou samostatně, ale budou lehce kombinovatelné i s vaším stávajícím šatníkem. Střihy jsou minimalistické s důrazem na kreativní detaily. Jste to Vy a Vaše osobnost, která má vyniknout a naše oblečení je zde, aby k tomu pomohlo.

Přizpůsobivost - každý z nás je jiný a to by nemělo být překážkou při výběru oblečení. Naše produkce je menší, lokální a tak máme nad procesem plnou kontrolu. Modely lze upravit dle vašich přání a vytvořit tak originální kus.

Vývoj - nasloucháme vám a děláme vše, co je v našich silách, abychom vyhověli vaším přáním a návrhům na zlepšení, zároveň ale zůstáváme věrni našemu estetickému pojetí.

Lokální zdroje - snažíme se pracovat s co nejvíce lokálními zdroji, abychom snížili naši ekologickou stopu. Ne však za cenu nižší kvality, proto někdy dáme přednost materiálu ze vzdálenějších oblastí.

Pracovní podmínky - je pro nás nesmírně důležité, jak pracují naše krejčové. Všechna naše produkce je v České republice. Najímáme místní, nezávislé krejčové, které jsou férově odměněny.

Další život pro zbytky z výroby - snažíme se nakupovat jen tolik materiálu, kolik reálně spotřebujeme a využít všechno na maximum. "Odpad" se snažíme využít jinak, nebo ho věnovat kreativním lidem, kteří s ním dále pracují. Proto v našem ateliéru nenajdete mnoho přebytečných zásob.

Další generace - byli bychom rádi, kdyby s vámi naše oblečení zůstalo co nejdéle a možná bylo také zděděno a znovuobjeveno vašimi dětmi a třeba i jejich potomky.

O nás